Tisztelt hallgatók!

 

Örömmel köszöntjük önöket az Infokommunkációs szakmacsoport 4 új szakirányában!

 

Szeretnénk rövid tájékoztatót adni az Önállólabor tárgy lebonyolításáról a HIT és TTT tanszékeken.

Az új informatika tanterv az önállólabor tárgyat a szakiránygazda tanszékhez  rendeli hozzá, azt a szakiránygazda tanszék szervezi. Ha valaki más tanszékről szeretne témát választani, azt a szakiránygazda tanszék tárgyfelelősével egyeztetni kell. A HIT és TTT tanszékek az önállólabor terén hagyományosan együttműködnek, ezért az új tantervben is szeretnénk lehetővé tenni a két tanszék közti könnyebb mozgást, a tárgyfelelőssel való eseti egyeztetés nélkül.

Az alapelv az, hogy a HIT-es szakirányokba tartozó hallgatók (Mobil. számítástechnika, Hálózat tervezés) számára alapvetően HIT-es téma választását  javasoljuk, a TTT-s szakirányokba tartozó hallgatók (IP alapú távközlés és  Infokommunkációs hálózatok) számára alapvetően TTT-s téma választását javasoljuk, de szakiránytól függetlenül lehetővé tesszük a másik tanszék  témájának választást is egészen addig, amíg a két tanszék között létszámarány  lényegesen (> az össz-hallgatói létszám 10%-a) fel nem borul.

A dékáni hivatal tájékoztatója alapján a négy szakirányban összesen 85 fő van (a 10% tehát 8.5, azaz  8..9 fő). Ez. 33+9=42 fős HIT-es és . 52+8=60 fős TTT-s összlétszám korlátot jelent erre a 4 szakirányra összesen.

 

A jelentkezés módja:

 

Közös szabályok:

 

A hallgatók a két tanszék Webjén külön-külön tekintik meg témakiírásokat, majd  személyesen is egyeztetnek a konzulensekkel. A hallgatók a választott téma szerinti tanszéken előírt módon regisztrálják magukat. A tanszékek külön-külön  tartatják be a fenti elfogadási létszám korlátokat. A hallgatók az elfogadások  lezárulta után a választott tanszéken dolgoznak a félév során, ott adják be az  írásbeli beszámolót, ott számolnak be élőszóban, ott kapnak jegyet, ott írják be  az indexet. Az egyetlen kivétel az a Neptun: a kialakult jegyeket a  tárgyfelelősök kicserélik egymással, s a szakiránygazda tanszéken viszik be a  hallgató jegyét a Neptunba.

 

HIT-es szabályok, tájékoztató:

 

                A témakiírások böngészéséhez, a hallgatói regisztrációra, jelentkezésre a tanszék e célra szolgáló intrawebjét kell használni (www.hit.bme.hu). Itt az EDUCATION menüpont alatt részletes tájékoztató található a jelentkezéshez szükséges tudnivalókról, illetve innen érhetők el a témakiírások is.

                A leírás alapján a rendszer használata egyértelmű. A rendszer használatával kapcsolatos esetleges kérdésekkel Dr. Mihály Zsigmond kollégát keressék (mihaly@hit.bme.hu).

Fontos, hogy az egyes témakiírásoknál megtalálható a kiíró neve és elérhetősége is. Kérjük a Kollégákat, hogy a rendszerbe való regisztráció előtt egyeztessenek a kiíróval.

 

TTT-s szabályok, tájékoztató:

 

A tárgyhoz kapcsolódó hirdetmények a http://inflab.ttt.bme.hu/onallolabor címen lesznek olvashatók. A témakiírások böngészéséhez, a hallgatói regisztrációra, jelentkezésre a tanszék e célra szolgáló intrawebjét kell használni (https://intraweb.ttt.bme.hu), ami az előbb említett  hirdetmény oldalról közvetlenül is elérhető lesz, a rendszer használatáról ott  tájékoztató olvasható. Az intrawebet ténylegesen csak külön regisztráció után  lehet használni, de böngészni a témákat a félév elején "guest"  userként, "guestpasswd" jelszóval is lehet. A jelentkezéshez már  tényleges regisztráció kell, amit szintén "guest" userként,  "guestpasswd" jelszóval belépve lehet megtenni. Gond esetén információ kérhető a rendszer adminisztrátorától, Győri Erzsébettől (egyori@ttt-atm.ttt.bme.hu).

A rendszer használatáról és egyéb tudnivalókról a TTT-s tárgyfelelős tájékoztatót tart az 1. oktatási héten szerdán két turnusban, az I.B.213-as laborban a hallgatók  nevének ABC sorrendje szerint.

  1.  8:15-re jöjjenek az "A"-"K" betűvel kezdődő nevűek
  2.  9:15-re jöjjenek az "L"-"Z" betűvel kezdődő nevűek

Ezen a szerdán a konzulensek --lehetőség szerint -- a normál hivatali időben (kb. 9-15-ig) igyekeznek  elérhetők lenni.

A fair-play biztosítására, s hogy legyen idő a konzulensekkel beszélni, a TTT-s  intraweb a konkrét téma jelentkezést/elfogadást csak ezen tájékoztató időpontja  után engedélyezi, a kiírásokat böngészni és személyes "toplistát" összerakni a rendszerben már korábban is lehet. A témaválasztást a TTT-n a 2.  oktatási hét végéig kell befejezni.

 

 

2001.09.08. Ziegler Gábor