TMIT Informatika Önállólabor
Hirdetmények |
Témakiírások regisztráció nélküli, off-line böngészése
(Nem frissül automatikusan!) |
Naprakész témák az Intraweben
=> 'guest' és 'guestpasswd' |
Intraweb: HOGYAN? (HOWTO)
(Új ablakban nyílik!) |
TMIT villamos szakiránylabor hirdetmények
|
Tájékoztató a Műszaki Informatika Szak 7. szemeszter
önálló laboratórium c.tantárgy
2006/7. tanév I. félévi lezárásáról a BME TMIT-en
A tárgykövetelményekkel összhangban gyakorlati jegyet az a hallgató kap, aki:
Az írásbeli beszámoló célja a félévi munka dokumentálása, valamint
a mérnöki dokumentumok elkészítésének gyakorlása.
Ezek alapján a
két alapvető követelmény a következő:
Az írásbeli beszámoló kötött formátumú: (legalább) négy részből áll:
Terjedelem, külalak: Kötelező az értelemszerűen aktualizálandó Word, vagy LaTeX dokumentum-sablon (template), vagy azzal struktúrális tagolás, felépítés szempontjából egyenértékű változat használata. A Word sablonban megadott beállításokkal
a megengedett terjedelem függelékekkel együtt. Az ennél rövidebb, illetve hosszabb terjedelem rosszabb jegyet jelent. (Mert a rövidebbb nem takar elegendő munkát, a hosszabb pedig azt jelzi, a hallgató nem tanulta meg a lényegkiemelés nevű fontos dokumentumszerkesztési elvet.)
Mint általában egy projektet összegző beszámoló, a beadott mű a lehetőségekhez és terjedelmi korlátokhoz képest "önálló" dokumentum legyen. Az "önálló" (standalone) jelző azt jelenti, hogy a "távközlési/informatikai mérnöki alapműveltséget feltételezve" bármely olvasó által megérthető legyen. Ehhez az ökölszabály tapasztalatlan szerzőknek: add oda az irományt a munkáddal nem ismerős, de általában jó felkészültségű csoport/évfolyamtársadnak elolvasásra. Ha az képes megérteni a dokumentumot, akkor valószínűleg jó. Ha nem érti, akkor minimum az elméleti bevezetőn van még mit csiszolni.
A tartalommal, terjedelemmel kapcsolatban a fenti tájékoztatóban leírtak mérvadók. Az ennek meg nem felelő dolgozatok szerzői szóbeli beszámolót nem tehetnek, így gyakorlati jegyet sem kaphatnak!
Az írásbeli beszámolót NEM lehet kiváltani máshova készített "tudományos cikk" vagy TDK változtatás nélküli beadásával, mivel az írásbeli beszámoló célja elsősorban nem tudományos publikáció, hanem prodzsekt-report, munkaelszámolás. Többszerzős tudományos cikkből különösen nem állapítható meg a hallgató saját, egyéni munkája! Az ilyen jellegű cikk kizárólag a beszámoló függelékeként fogadható el, amennyiben az kizárólag a hallgató saját munkája (egyszerzős cikk). Ez utóbbi esetben az előírt beszámoló template-ből legalább a címlap (adatok), valamint a min. 1 oldalas 2. fejezetet továbbra is külön el kell készíteni (a félévsorán elvégzett munka és annak kezdő- és végállapotának tételes felsorolása), a cikket ekkor függelékként elektronikusan be kell szerkeszteni. A végeredmény nem haladhatja meg az előirt terjedelmet!
A tárgy a mérnöki munkavégzésre készít fel, ezért az elektronikus beadás konkrét formátumát a konzulens (="munkahelyi főnök") határozza meg a fentiek közül, ez nem választható a hallgató (=”dolgozó”) által szabadon. (Mint ahogy egy munkahelyen is követni kell a cég előírt formátumait).
Határidő: A tárgyfelelőnek az írásbeli beszámolót a tervezett szóbeli beszámoló előtt legalább 5 munkanappal meg kell kapnia és 3 munkanapja van rá, hogy elolvassa. Ha az említett hirdetményekben megfogalmazott követelményeknek részben nem felel meg, akkor a tárgyfelelős azt kiegészítésre visszaadja és a szóbelit — e-mail útján — mindaddig nem engedélyezi, amíg az írásbeli beszámoló az alapvető követelményeknek meg nem felel. Hasonlóképp kizáró ok a konzulens beadást engedélyező és az írásbelit osztályozó e-mailjének határidőre történő be nem érkezése. Ha ez a szorgalmi időszak végéig elhúzódik, akkor a hallgató a tárgyból gyakorlati jegyet csak i.v. jelleggel kaphat! Ilyen fajta beszámoló csak kivételes esetben lehetséges, időpontja a vizsga időszak végén a tárgyfelelős által kijelölt egyetlen időpont, a kapható jegy általában közepesnél (3) jobb nem lehet.
A beszámoló célja az ipari/vállalati környezetében szokásos, a management felé adott tömör projekt beszámoló (’briefing’) gyakorlása. A hallgatónak ’el kell adnia’ a munkáját a közönség felé. Osztályozási szempont többek között az előadási technika és az időgazdálkodás. Ennek megfelelően a szóbeli beszámoló:
Az elnevezési konvenció: <neptunkód-vezeteknev>.ppt. A feltöltött fájlok biztonsági okokból nem törölhetők, ezért ha valamit elrontottatok, akkor <neptunkód-vezeteknev>-2.ppt, <neptunkód-vezeteknev>-3.ppt stb. a használandó konvenció. Technikai gondok esetén először tessék még egyszer elolvasni a fenti útmutatót, végszükség esetén pedig tárgyfelelős tud segítséget nyújtani.
Már lehet jelentkezni!
A szóbeli beszámolók időpontjai: (csak ekkor áll rendelkezésre a beszámolókhoz szükséges valamennyi feltétel):
A félévi osztályzatban 50-50%-ban tartalmi és formai követelmények szerepelnek (bővebben lásd a Tárgykövetelményekben). Konkrétan ez 4 db. részosztályzat súlyozott átlaga:
Félévi jegy: J1*0,5 + J2*0,125 + J3*0,125 + J4*0,25 = <osztályzat>
A jegybeírás módja: A vizsgaidőszak első két hetében az I.E.352 előtti leveles rekeszbe Marosits Tamás nevére déli 12 óráig leadott indexek általában a következő, de max. 2 munkanapon belül átvehetők ugyanott aláírva, a rekeszek alján.
Ha "értelmes" böngésződ van, próbáld meg ezt a linket: értékelő
mail küldése
============Itt kivágandó!!!===============
To: nemethf@tmit.bme.hu
Subject:Info önlab beadási engedély
Hallgató neve:
Hallgató neptunkódja:
Dolgozat címe:
Konzulens neve:
1. A konzulens osztályzata félévi munkáról (feladat megoldása): [ ]
2. A konzulens értékelése a dolgozatról:
Igen [ ] Nem [ ] Megfelelő-e az elméleti bevezető és az irodalomjegyzék?
Igen [ ] Nem [ ] Egyértelmű-e munka kiindulási állapotának ismertetése?
Igen [ ] Nem [ ] Egyértelműen kiderül-e, mi volt a hallgató
saját, elvégzett munkája a félév során?
Igen [ ] Nem [ ] Egyértelmű-e a munka végállapotának ismertetése?
Igen [ ] Nem [ ] Megfelelő-e a dokumentum technikai színvonala?
A fentiek alapján a dolgozatra adott osztályzat (szükséges feltétel a
jeleshez 5db. ’igen’): [ ]